Krosnis iš tepalo statinės

Average: 5 (1 vote)

Krosnis iš tepalo ar kito kuro statinės, dar kitaip vadinama "benamio krosnis" - išskirtinai naudingas gaminys. Panaudojimo būdai:
1. Šildymasis (jei statinės gražios, galima naudoti ir renginiuose, atrodo tikrai gražiai, o šiluma tokia, kad neprieisi.
2. Šakų deginimas - šiam tikslui tai - visiems sodų turėtojams nepakeičiamas daiktas. Paprastai visi bijome deginti šakas, tą daryti daug kur draudžia ir teisės aktai, be to, dūmai erzina kaimynus, tokie laužai amžinai gęsta ir lėtai smilksta.
Šios statinės paslaptis - išpjautas viršus ir viena skylė apačioje orui patekti. VISKAS. Užkuriame mažą lauželį (skylės apačioje dydis turi leisti tai padaryti) ir mėgaujamės žiūrėdami, kaip ugnis statinės viduje ima skrieti ratu. Tuomet galime dėti kurą iš viršaus, nepersistengti užkemšant statinę ir vėl mėgaujamės žiūrėdami, kaip ugnis viską praryja. Toks laužas neužges, priešingai - jei apatinę skylę atsuksime į vėją, gausis visiškas vulkanas, ūžia taip, kad baisu prieiti.
Svarbu - jei naudojame naują statinę, pagalvokime apie tai, kur ją užkurti pirmą kartą. Byrančių dažų ir degančio statinės turinio likučių kvapas tikrai nepatiks kaimynams.
Taip pat svarbu - spygliuočius, ypač sausus, dedame atsargiai ir kuo giliau - jie sukelia kibirkštis, ypač smulkios šakelės. Statinė turėtų stovėti toliau nuo galinčių užsidegti pastatų ir kitų objektų.