Apie projektą

Man atrodo, kad didžiausi nepatogumai, bėdos ir išlaidos gyvenime ištinka tuomet, kai kažkas mus užklumpa nepasiruošusius.

“Budėk” – tai skautų pošūkis. Jis reiškia, kad niekas Tavęs negali užklupti nepasirengusio. Tai galioja visiems gyvenimo atvejams: turėk atsarginį rašiklį per kontrolinį darbą mokykloje, turėk atsarginį ratą automobilyje, žinok, kaip šiltai pernakvoti vasario mėnesį, susigaudyk, kur esi, nežiopsok kelyje, kad galėtum tiksliai nurodyti vietą skambindamas į Bendrąjį pagalbos centrą ir taip toliau.

Jau kuris laikas gyvendamas skautišką gyvenimą galvoju, kad būtų visai nesavanaudiška pasidalinti įvairiais jo džiaugsmais. Karts nuo karto prisiversdamas išstumti save į atvirą orą ir minimaliais resursais susikurdamas ten komfortą žmogus įgyja neįtikėtinų žinių ir įgūdžių, kurie kartais gali net išgelbėti gyvybę, tau pačiam arba kam nors kitam. Todėl stengsiuosi kiekvieną skautaujant sugalvotą ir sėkmingai įgyvendintą atviro oro ar gyvenimo triuką, lifehacką, patalpinti į šį puslapį, žodžiu, dalintis savo paties patikrintais, trumpais ir aiškiais patarimais Ką daryti, kad gyvenant skauto – keliautojo, pagalbininko ir gamtos mylėtojo – gyvenimą būtų patogiau ir įdomiau.

Makaronų nekabinimo politika visada liks prioritetu, kitaip tariant, apie JAV specialiųjų pajėgų iš tualetinio popieriaus gaminamus kompasus ar apie ypatingai didelį apuoko išmatų kaloringumą nebus rašoma.

Ačiū, kad skaitote.

Su pagarba
Gintautas Ciunis
Lazda.lt sugalvotojas, gamtos mėgėjas ir skautas.