Vandens tiekimo sistema lauko sąlygomis

Average: 5 (2 votes)

Visiškai paprasta, lengvai padaroma ir gerai veikianti bei elektros nenaudojanti vandens tiekimo sistema, kurią gali pasidaryti kiekvienas, o panaudojimas labai platus - ir kaip prausykla didesnei stovyklai ar sodui, ir kaip laistymo sistema daržams, ir dar daugybe kitų būdų. Ši vandens tiekimo sistema buvo naudojama maždaug 120 žmonių savaitės trukmės stovykloje, ji aptarnavo 10 prausimosi vietų (ta prasme, dešimt "kraniukų"). Priemonės, kurių prireikė:
1. Vandens talpa (panaudojome 1 kubinio metro dydžio maistinę talpą)
2. Benzininis vandens siurblys (SUPTEC, 5 Ag, su 2 colių gaisrine žarna) talpos užpildymui
3. Slėginis vandentiekio vamzdis, 40mm skersmens, apie 8 metrai. Galbūt galima naudotis ir siauresniu (32 mm), bet įrenginėjome dešimt prausyklų, vadinasi, jei vienu metu būtų atsuktos visos, reikalingas kuo didesnis vandens spaudimas, kad visos prausyklos vienodai gerai tekėtų, tai didžiausias vamzdis, kurį sukišome į kubo dangtelį, buvo šis.
4. Variniai čiaupai, 1/2 colio, 10 vnt.
5. Santechinkos detalės: trišakiai kiekvienam čiaupui, pereinamosios jungtys.
6. Virvutės viskam sutvirtinti (padaryti kubo pakėlimą, pritvirtinti prausyklas prie skersinio, etc.), naudojome 6 mm.
7. Bazinės santechnikos tvirtinimo žinios + pakulos, pasta, santechninis raktas, lietlempė vamzdžio pašildymui (lengviau ištiesinti).


Bendras vaizdas maždaug toks. Vandens talpa - dviejų metrų aukštyje, taip padidinant spaudimą į vamzdžius. Nuo talpos plastikinis vandentiekio vamzdis keliauja iki mūsų pagaminto skersinio ir prie jo pritvirtinamas. Svarbus momentas - sistema turi būti įrengiama tokioje vietoje, kur ją būtų įmanoma užpildyti vandens telkinio vandeniu, tai kokias jau žarnas turime, per tiek nuo ežero ir statome.

Vandens kubo tvirtinimas - panaudojome du jau augančius medžius, o du papildomus kuolus įkasėme.

"Lizdas" vandens talpai. Viską rišome 6 mm virvutėmis, vistik tai - tona. Trys skersiniai pririšti tokiose vietose, kad būtų tiesiai ties europadėklo, ant kurio pritvirtintas kubas, atraminėmis kaladėlėmis.

Kubas neturi standartinio santechninio išėjimo, todėl kiek pameistravome - išpjovėme dangtelyje skylę ir į ją įtvirtinome, berods, 1 1/4" jungtį.

Paprasti perėjimai iš metalo į plastikinę sistemą.

Perėjimas iš metalo į plastiką, vamzdis eina žemyn link prausyklos.

Vamzdis, kurį naudojome. Parduotuvėje vadinamas "40 mm plastikiniu slėginiu vandentiekio vamzdžiu".

Prausimosi vieta. Aišku, čia galima tvirtinti, ką tik norisi. Mums reikėjo kraniukų. Montuojame plastikinį trišakį, kuris jungia vamzdį ir toliau einantį vamzdį bei turi skylę kraniukui.

Benzininis vandens siurblys ir reikiamo ilgio žarna iki vandens talpos - užpildymui.

Veikia!