Krosnelė palapinei iš šovinių dėžės

Average: 5 (3 votes)

Krosnelė iš 12,5 mm ar panašios šovinių dėžės, skirta apšildyti palapinei. Iš kur gauti šovinių dėžę? Iš pažįstamų karių, e-bay parduotuvėje arba pasinaudoti bet kokia kita storesnės skardos dėžute. Pagaminimui nereikalingos jokios specialios žinios ar specialūs įrankiai.
Padarytą krosnelę išmėginome rusiškoje keturvietėje palapinėje. Lauke esant -17 laipsnių šalčio viduje palapinė buvo apšildyta taip, jog galima sėdėti tik su marškinėliais. Trūkumas - nekūrenant krosnelė labai greitai atvėsta, tačiau tuo pačiu ir labai greitai įšyla užkūrus. Ant viršaus galima statyti indą su vandeniu virimui. Labai svarbu krosnelės kuras - kūrenant išpuvusiais sausais alksniais palapinė iki komfortiško lygio neįšildavo, tačiau tik užmetus keletą ąžuolinių malkelių krosnis žaibiškai įkaistavo ir palapinėje būdavo šilta.

Galimi patobulinimai:
1. Apdėti krosnelę plytomis ar akmenimis tam, kad ilgiau laikytų šilumą
2. Palapinės sienas ar dalį sienų apdengti karštį atspindinčia medžiaga (antklode iš automobilio vaistinėlės)
3. Padaryti kamine sklendę (norėjome apsidrausti nuo menkiausios smalkių grėsmės, tad jos nedarėme)reikalingos priemonės - dėžutė, kampinis šlifuoklis su metalo pjovimo disku, metalo grąžtas, kniediklis, kniedės, keletas varžtų.

Dėžutės gale išpjauname angą durelėms.

Dureles prie krosnelės tvirtiname vyriais, durelėse išpjauname angą orui ir uždengiame ją grotelėmis.

Iš dviejų plokštelių padarome durelių užraktą.

Durelės iš vidaus: grotelės pritvirtintos metaline plokštele ir kniedėmis.

Krosnelės vidus: šonuose - atramos grotelėms ir išimamos grotelės.

Kamino pagrindas: 7,5 cm skersmens cinkuotos skardos ventiliacinių vamdžių jungtis. Apačia supjaustyta, išskleista "gėlytė" ir pritvirtinta kniedėmis virš išpjautos kamino skylės.

Kaminui skylę išpjovėme nuspiešę skritulį ir jį supjaustę kaip "picą", tuomet išlankstėme galus į viršų.

Šovinių dėžutės atidarymo mechanizmą (gale) pragrežiame ir įkišame varžtą, kad dėžutė nebeatsidarinėtų.

Kojeles padarome iš lentynų atramų.

Kadangi kaminą darėme iš 10 cm skersmens ventiliacinio vamzdžio, prireikė pereinamosios jungties kamino pagrindui ir kaminui sujungti tarpusavyje.

Jungtį užmauname ant kamino pagrindo.

Baigta!