Žieminė pastogė

Average: 4.8 (4 votes)

Vienas iš rimčiausių pastogės variantų, skirtas 5-8 žmonių nakvynei prie didžiausio šalčio. Trūkumai: įrengimas užtrunka apie 3 valandas, reikia pakankamai didelio kiekio eglišakių, vienu metu visi gyventojai miegoti negali (reikia kurstyti ugnį, prižiūrėti draugų miegmaišius). Privalumai - tokia pastogė apsaugo nuo vėjo, šilumos šaltinis - laužas - kūrenamas pastogės viduje, padarius tinkamo storio sienas viduje būna šilta, patogu virtis maistą ir džiovintis drabužius. Net ir kūrenant ugnį naktį tokį namelį labai sunku pastebėti.


Tarp trijų ar keturių medžių kiek aukščiau nei juosmens aukštis pririšame skersinius ir iš visų pusių apdedame juos "balkiais" kaip piramidę.

Jei turime tentą, palapinsiaustę ar kažką panašaus, dedame palei namelio apačią, mažiau trauks šaltis. Centre paliekame vietą laužui, likusias grindis storai išklojame eglišakiais.

Namelį iš visų pusių užkrauname storu eglišakių sluoksniu. Įlindus į namelio vidų stoge neturi matytis plyšių. Namelio viršų paliekame kiaurą, tai - dūmtraukis. Įėjimą uždengiame striuke, palapinsiauste ar kažkuo panašiu.

Namelio viduje centre kuriame laužą. Nepamirštame pasiruošti malkų nakčiai!

Labanakt.